CICHE POKAZY PIROTECHNICZNE

Fajerwerki przyjazne zwierzętom

Jeśli lubisz pokazy sztucznych ogni ale chciałbyś aby odbywały się one nieco ciszej, mamy dla ciebie propozycje. ARTUS Pirotechnika może wykonać cichy pokaz pirotechniczny tak aby był on wykonany z użyciem materiałów pirotechnicznych o niższym natężeniu niż tradycyjne fajerwerki.

 

Największe natężenie dźwięku generują efekty pirotechniczne tzw. bomby, które wytwarzają dźwięk podczas detonacji, kiedy są wysoko w powietrzu. Ten rodzaj dźwięku może być odczytywany przez niektórych jako hałas. Istnieje jednak szereg innych, cichych efektów pirotechnicznych z których możemy zaprojektować widowisko pirotechniczne o zupełnie innym wymiarze artystycznym, skoncentrowanym na efekcie akcentowym fajerwerków. Ciche fajerwerki potocznie zwane silentami, wydają dźwięk tylko przy samej ziemi, podczas wystrzeliwania ich w powietrze. Ten dźwięk jest nieunikniony ale ma on znacznie niższe natężenie niż ten w powietrzu i jest bardziej rozproszony niż w wypadku pokazu pirotechnicznego z użyciem tradycyjnych fajerwerków.

Do cichych pokazów pirotechnicznych wykorzystujemy wiele ciekawych efektów pirotechnicznych jak: flesze, fontanny, wulkany, rzymskie ognie, miny, długie ciągnące ogony, ciche wyrzutnie i wiele innych.