FAJERWERKI A ZWIERZĘTA

Jak w tym roku zwierzęta przeżyły Sylwestra?

Od wielu lat społeczeństwo w Polsce i na świecie jest podzielone jeśli chodzi o używanie fajerwerków w Sylwestra. Główną kością niezgody w tym temacie jest wpływ jaki pokazy sztucznych ogni oraz samodzielne odpalanie wyrzutni pirotechnicznych ma na zdrowie czworonogów. Na początku roku 2024, Fundacja Rozwoju i Edukacji Pirotechnicznej udostępniła ciekawy raport, oparty o analizę stanu rzeczywistego, który miał na celu przybliżenie odpowiedzi na pytanie: czy zwierzęta uciekają przez fajerwerki?

Odpowiedzi strażników miejskich oraz pracowników schronisk potwierdziły, że nie odnotowano wzmożonych ucieczek czworonogów w wyniku eksplozji fajerwerków ostatniego Sylwestra. Nasuwają się wnioski co do tego, że zarówno branża pirotechniczna jest bardziej wyczulona na wrażliwość zwierząt na fajerwerki jak i właściciele czworonogów potrafią lepiej przygotować swoich ulubieńców na tą wyjątkową noc jaka wypada w Sylwestra.

Zachęcamy do przeczytania całego raportu o tym czy czworonogi uciekają w Sylwestra https://raportcsr.pl/czy-w-sylwestra-uciekaja-zwierzeta/