WOŚP I ŚWIATEŁKO DO NIEBA

32. Finał WOŚP z fajerwerkami i bez

28 stycznia 2024 roku odbył się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ta inicjatywa cieszy się od wielu lat wielką popularnością. Największym argumentem na to, że warto pomagać jest fakt, że efekty pracy WOŚP widzimy codziennie. Tematem tegorocznej zbiórki były „płuca po pandemii”.

Oprócz zbiórki w szczytnym celu, każdego pirofana interesuje światełko do nieba. Światełko do nieba jest tradycyjnie puszczane we wszystkich miejscowościach uczestniczących w akcji charytatywnej równo o godzinie 20.00. Jakiś czas temu ten moment głównie wypełniały pokazy pirotechniczne. W dzisiejszych czasach mamy coraz więcej przeciwników fajerwerków ze względu na cierpiące czworonogi.

Jeśli chodzi o efekty pirotechniczne mamy naprawdę szeroki wachlarz możliwości. Możemy  na przykład wykonać cichy pokaz pirotechniczny, który generuje dużo mniej natężenia dźwięku niż tradycyjne fajerwerki. Gama efektów pirotechnicznych jest naprawdę spora i każdy może wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Najważniejsze jest to aby odpalanie nawet drobnych efektów pirotechnicznych odbywało się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Tegoroczne wydarzenia z światełka do nieba WOŚP, niestety pokazują jak małą wyobraźnią odznaczają się niekiedy ludzie. Nasza rada jest taka: nie znasz się na tym, nie czujesz pirotechniki, nie masz wyobraźni? Nie rób tego sam, zatrudnij profesjonalnego pirotechnika i miej spokojną głowę o bezpieczeństwo uczestników Twojego wydarzenia.

Poniżej krótki przegląd światełek do nieba WOŚP 2024. Nam najbardziej z oczywistych względów podobają się te z fajerwerkami.

Sami zobaczcie i oceńcie.

Główny Finał WOŚP Warszawa – płomienie, wulkany, serpentyny

Klasyczny pokaz fajerwerków w Kielcach

Ciche fajerwerki w Szczecinie

Balony w Katowicach

Rumia – film instruktażowy jak nie odpalać fajerwerków

Leszno i nieodpalone wszystkie wulkany